0Yorum

Turizmde Çıta Yükseliyor

İzmir Büyükşehir Belediye eski Başkanlarından unutulmaz isim Burhan Özfatura, yaptığı güzel çalışmaları ile ses getiren bir kişiliktir. Görevinin son günlerinde İzmir’deki ofisinde bana dert yanmıştı: “Süreyya Bey, kendi iktidar dönemimde Turizm Bakanlığı’ndaki bürokratları aşabilseydim İzmir’e çok daha güzel hizmetlerde bulunabilirdim!”

Yeni Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, bakanlıktaki kısır döngüyü kısa zamanda kırıp ve turizmde yeni bir sayfa açıp umut veren yaklaşımlarıyla hepimizin yüreğine su serpti. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın, önemli bakanlıklara seçtiği yetenekli ve işin uzmanı insanlar hepimizi mutlu ediyor.

MAAŞI MEHMETÇİK VAKFI’NA

Başarılarını yakından takip ettiğim Ersoy, yaptığı güzel işleri reklam aracı gibi kullanmayı, medya önünde olmayı pek sevmez. İşletmelerin tüm sorunları ile birebir ilgilenen Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy’un kapısı herkese açık. Aldığı maaşı Mehmetçik Vakfı’na bağışlıyor. Yüreğinde sadece ülke sevgisi ve turizm aşkı var.

TURİZM GELİRİ ARTACAK

Türkiye’deki fiyatların yabancı turistlerin nezdinde düşük olduğunu, çıtanın yükselmesi gerektiğini söyleyen Ersoy, bu denli ürün yelpazesine sahip cennet ülkemizin turizmde hak ettiği yere geleceğine olan inancını bir kez daha yineledi.

Turist sayısında büyük artış olduğunu söyleyen Bakan Ersoy’daki turizm aşkı Alman Lisesi’nde öğrenciyken başlamış. Geçtiğimiz haftalarda Kapadokya’da incelemelerde bulunan Ersoy, Türkiye’nin her bölgesine el atmış durumda.

13 Kasım günü Ankara’daki Japon Festivali’nde yaptığı konuşmada Japon turistlerin yüzde doksan oranında arttığını da müjdeleyen Ersoy, Maxx Royal efsanesiyle turizm dünyasında yepyeni bir anlayışın mimarı oldu.

YEPYENİ PROJELER

Bakan Ersoy’un tarihi değerlerimize sahip çıkmak adına gerçekleştirdiği projeler sonucu artık Türkiye’deki tüm kazı çalışmaları sadece Türk arkeologlar tarafından yapılacak. Ayrıca kazı süreleri 1 veya 2 ay değil yılın 12 ayı geçerli olacak.

Uluslararası yatırımcılar için bakanlıkta özel daire başkanlığı kuran Ersoy, yabancı yatırımcı sayısının artacağına inanıyor. Çalıştığı kurumlarda büyük başarılar sağlayan TUI’nin Türkiye Temsilcisi Av. Kaan Şahinalp ile geçtiğimiz hafta ziyaret ettiğimiz bakanlığı çok değişmiş gördüm. TUI’nin 12 yıldır bekleyen sorunlarının kısa zamanda çözüldüğünü söyleyen Şahinalp turizmcilerin önünün açılmasından ötürü çok mutlu.

Türkiye’de güzel şeyler de oluyor. Yağmurlu havalarda hep yerdeki çamura bakarak yüreğimizi karartmayalım. Arkasından mutlaka bulutlar dağılıp güneş gelecektir.

Yorum Yazın