0Yorum

Fazıl Say'dan Özel Konser

Yaz tatilinden dinlenmiş olarak dönen Ankaralılar, pek çok etkinliğin içinde buldu kendini.

Seçimlerin yorgunluğu atılmış, ekonomide yeni beklentilerin olduğu, bir çıt iyileşmenin en azından umutları yeşerttiği Ankara’da diplomasi trafiği de çok yoğun. Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani ve komşu ülkelerin liderleri görüşmeler biter bitmez havaalanının yolunu tutuyorlar.

NİCE YILLARA AHMET SAY

Dünya çapındaki piyano sanatçımız Fazıl Say, bir sanatçıda bulunması gereken en erdemli özelliklere sahip. Ahlak, tevazu, sevgi, saygı…

Babası Ahmet Say ile yıllardır komşuluk yapıyoruz. Müzik dünyasının duayenlerinden Ahmet Bey ile karşılaşan herkes ona olan saygısını gizleyemiyor. Fazıl Bey de ailesine çok düşkün bir insan. Eşi Ece Hanım ile Trilye’de balık yemek en büyük zevklerinden. Ahmet Say’ın doğum günü için değerli dostları Fahri Özdemir ve Kadir Dursun çok güzel bir gece koordine ettiler.

İki saat önceden Trilye’ye gelen Fazıl Bey, hazırlıklarını kontrol etti. Ahmet Bey’in geleceği dakikalarda kapıya yönelip araçtan itibaren babasının koluna girerek baba sevgisinin ulviliğini herkese göstererek gözlerimizi doldurdu. Yemek öncesi konuşma yapan Fazıl Say, hepimize duygusal anlar yaşattı. Babanız hayattaysa 1-0 öndesiniz demektir.

Ahmet Say, sürpriz konukları görünce çok etkilendi. Fazıl Say, babası için özel parçalarıyla iki kez sahne aldı. Ben de Ahmet Bey’in 100’üncü yaş kutlamasında aralarında olacağıma söz verdim.  

 

SLOVAKYA MİLLİ GÜNÜ

Slovakya’nın Ankara Büyükelçisi Anna Turenicova, çok sempatik, cana yakın ve samimi davranışlarıyla dikkat çeken bir diplomat. 17 Eylül günü Ankara’da Park Inn by Radisson Otel’de gerçekleşen Milli Gün ile Anayasa ve Silahlı Kuvvetler Günü’nde konukları kapıda karşılayan Büyükelçi Mrs. Turenicova, yaptığı konuşmada anlamlı sözler ifade etti. ‘Sihirli Flüt’ olarak anılan dünyaca ünlü flüt sanatçısı Şefika Kutluer ve Alabanda Turizm’in sahibi eşi Refik Kutluer de konuklar arasındaydı.

Konuşmaların ve yerel dans gösterisinin ardından yemeğe geçildi. Büyükelçi Anna Hanım ve eşi Dusan Bey bu özel gecede sahne alıp şarkı söyledi.

Yorum Yazın