0Yorum

Cennet Köşelerdeki Turizm İşletmeleri

Japonya’da genç yaşta büyük başarılara imza atmış dostum Demir Sadıkoğlu ve eşi, yılbaşı kutlaması için Ankara’ya gelmişlerdi. 1 Ocak akşamı, balıklarımızı özlediğini söyleyerek ziyaretime geldi. “Ertesi sabah çok huzur bulduğum Sapanca’ya gideceğim” deyince NG Sapanca Oteli’nde konaklayacaklarını tahmin ettim. İnanın çok mutlu oldum, dünyanın bir ucundan gel ve Sapanca’ya dinlenmeye git, ne harika ülkemiz var bizim! Dört mevsiminin ayrı güzellikleri var.

Üç hafta önce NG Sapanca’ya eşim Mahmure’nin doğum gününü kutlamak için gitmiştik. Sektörden birisi olduğum için resepsiyonda doluluk oranını sordum. Aralık ayının ortasında böyle bir başarıdan çok mutlu oldum. Yüzümün çehresi değişti. “Tek bir odamız bile yok, yüzde yüz doluyuz” dediklerinde hayatta hiçbir şeyin tesadüf olmadığını bir kez daha anladım.

ASKERİ BÖLGEYDİ

Çok eskiden ulaştırma bölüğünün konuşlandığı NG Sapanca Oteli’nde kendinizi paraşütle uçaktan doğanın ortasına bırakılmış gibi hissediyorsunuz. Ortamın doğallığı o kadar güzel korunmuş ki anlatamam. Hele ormanın içinde kuş sesleri ile yürümek bir yıllık yorgunluğunuzu alır.

Sıcak havuzlarda doğayı seyrederek yüzmenin keyfini çıkarıp SPA’daki aktivitelere devam ettikten sonra seçmekte zorlanacağınız birbirinden güzel yemekler… Mutfak Şefi Erdal Karademir ve yardımcısı Ramazan Bostancı malzeme temininde çok seçici, lezzetli yemekler yaratmakta gerçekten sanatçı gibi çalışıyorlar. Servis Şefi Hakan Yılmaz ise uzun yıllardır tanıdığım müstesna bir yetenek.

Gülsüm ve Nafi Güral çiftinin inşaat zamanlarından bu yana nasıl titizlikle bu eseri meydana getirdiklerinin en büyük tanığıyım. TRT HD’de yaptığım “Balık Ankara’da Yenir” programının bir tanesini, alabalığın çok olduğu Sapanca bölgesinde gerçekleştirirken Türkiye ekonomisine büyük katkısı olan Kütahya Porselen’in sahibi Nafi Güral ile de turizm üzerine sohbet etmiştik.

SİNOP’TAKİ HUZUR

Denizin içinde, dalgaların kayalara vuran seslerini dinleyerek dinlenmek, odanızın penceresinden baktığınızda balıkçı tekneleri, ağlardan kaçan balıkları yakalayan martıların sesleri ile iç içe birkaç gün geçirmek istiyorsanız Sinop’ta çok uygun yerler var. Vira Otel de bunlardan bir tanesi. Sahibi Ahmet Çobanoğlu, evinde misafir ağırlar gibi ilgileniyor konuklarla. Şehre çok yakın, çevre dostu bir yer burası.

Turizmin artık sadece Ege ve Akdeniz ile kalmaması, çok umut verici bir gelişme.

Yorum Yazın